مدت زمان مطالعه ۱۵ دقیقه

بهترین روانشناس تهران

داشتن یک روانشناس خوب در کنارتان به شما کمک می کند تا سلامت روان خود را بهینه کنید. اگر بدانید چگونه بهترین روانشناس تهران را انتخاب کنید، درمان مناسب را دریافت خواهید کرد.

بهترین روانشناس تهران

درمان روانشناختی گاهی اوقات “روان درمانی” یا “گفتار درمانی” نامیده می شود. این شامل صحبت کردن در مورد افکار خود با یک متخصص است تا:

 • افکار و رفتار خود را بهتر درک کنید
 • مشکلات خود را درک کرده و حل کنید
 • علائم بیماری روانی را در خود تشخیص دهید
 • علائم خود را کاهش دهید
 • رفتار خود را تغییر دهید
 • کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید

شواهد نشان می‌دهد که درمان‌های روان‌شناختی برای مسائل عاطفی، ذهنی و رفتاری به خوبی جواب می‌دهد. درمان‌های روان‌شناختی برای افراد در هر سنی، از جمله کودکان مفید است. آنها می توانند به افرادی با زمینه های فرهنگی، اجتماعی و زبانی مختلف کمک کنند. شما می توانید درمان روانشناختی را در یک جلسه انفرادی، به صورت گروهی یا آنلاین انجام دهید.

مزایای مراجعه به روانشناس بالینی

اگر قصد دارید به بهترین روانشناس تهران مراجعه کنید، ممکن است در مورد مزایای مشاوره با یک روانشناس بالینی کنجکاو باشید. شاید مطمئن نیستید که چه چیزی یک روانشناس بالینی را از سایر متخصصان سلامت روان متمایز می کند. روانشناسان بالینی به افرادی که از بیماری روانی جدی رنج می برند کمک می کنند.

تروما، اختلال اضطراب و انواع دیگر مشکلات خلقی می تواند انجام کارهای روزمره شما را با مشکل مواجه کند. این نگرانی‌ها ممکن است ما را از تجربه لذتی که همه ما سزاوار آن هستیم، بازدارند. خوشبختانه یک روانشناس حرفه ای می تواند به ما که از چنین مشکلاتی رنج می بریم در غلبه بر آنها کمک کند. این اغلب مستلزم استفاده از چندین استراتژی درمانی مبتنی بر تحقیقات عصب‌شناسی فعلی است. بهترین روانشناس بالینی در تهران می تواند با بحث در مورد متغیرهایی که ممکن است به نگرانی های مربوط به سلامت روان کمک کنند، به شما در مقابله و یادگیری در مورد بیماری هایی مانند PTSD، اختلال اضطراب و افسردگی کمک کند.

در خانه، زندگی امن تری داشته باشید

مشاوره زوجین و خانواده توسط روانشناسان به افرادی که در ازدواج یا روابط خود دچار مشکل هستند ارائه می شود. زوج درمانی می تواند به بهبود روابط و ایجاد ثبات بیشتر در خانواده کمک کند. با همکاری نه تنها از احساسات و ایده های درونی خود بلکه از احساسات همسرتان نیز قدردانی کنید. می‌توانید مهارت‌هایی را که برای کمک به بهبود و رشد خانواده‌تان نیاز دارید، بیاموزید.

این تمرینات ممکن است به هر یک از شرکا کمک کند تا احساس خود را نسبت به رابطه خود بیان کنند. همچنین می تواند به حذف مرزهای عاطفی غیرضروری که در طول زمان ایجاد شده اند کمک کند و ما را قادر می سازد به اعضای خانواده خود نزدیکتر شویم.

به کاهش استرس کمک کنید

استرس کمی کمتر در زندگی یک نفر برای همه مفید خواهد بود. ممکن است با استفاده از تمرین‌های آگاهی مانند مدیتیشن، سطح استرس عمومی خود را کاهش دهید. یک روانشناس حرفه ای می تواند در اجرای تکنیک های آرامش درمانی و در نتیجه مهارت های مقابله با استرس سالم به شما کمک کند.

ما ممکن است یاد بگیریم که واکنش‌های ترس غیرضروری را کاهش دهیم و با تمرین هوشیاری ذهن‌آگاه ذهن خود را آرام و شفاف نگه داریم. این می تواند به کاهش اضطراب ناشی از افسردگی بالینی و حتی سایر بیماری های جدی روانی کمک کند.

یک حس خوب را در خود پرورش دهید

بهترین روانشناس تهران می تواند به شما در ایجاد عادت های جدید و انتخاب های بهتر زندگی کمک کند. گاهی اوقات می توان انگیزه ها و تصمیمات خود ویرانگر را با گنجاندن این موارد در زرادخانه تکنیک های مقابله ای کاهش داد. ما می‌توانیم عادات تفکر خود ویرانگر را در طول زندگی خود ایجاد کنیم. این ممکن است منجر به تقویت احساسات بد در زندگی روزمره ما شود. ممکن است سعی کنیم با توجه به زندگی روزمره خود و پذیرفتن مسئولیت فردی، نحوه تفکر خود و متعاقباً چگونگی تقویت عزت نفس خود را تقویت کنیم. به ویژه کیفیت عشق به خود را بالا ببرید.

گذشته را پشت سر بگذارید

رها کردن گذشته ممکن است سخت باشد. دردها و دردهای قبلی ممکن است پس از وقوع آنها برای مدت طولانی ادامه داشته باشد. همه ما جنبه هایی از گذشته خود را داریم که آرزو می کنیم ای کاش مجبور نبودیم از آن ها عبور کنیم. در حالی که ممکن است خنثی کردن گذشته غیرممکن باشد، یک روانشناس حرفه ای ممکن است در کنار آمدن با آن و حرکت رو به جلو به شما کمک کند. ممکن است با تلاش برای رها کردن افکار ناخواسته و خاطرات دردناک، دوباره زندگی در زمان حال را بیاموزید.

اگر متوجه شدید که برای هر مشکل روانی، رفتاری یا ذهنی که با آن سروکار دارید نیاز به درمان دارید، مراجعه به بهترین روانشناس تهران را از دست ندهید. انجام این کار نشانه ضعف نیست. درعوض، این نشان دهنده قدرت است که شما آماده ادامه دادن و بهتر کردن خود و خانه خود هستید.

روانشناس مشاوره چیست؟

اضطراب و ناامیدی پتانسیل مرگ را دارد. اینها متغیرهای کلیدی هستند که اگر نادیده گرفته شوند، می توانند منجر به خودآزاری و خودکشی شوند. و نیاز به کمک حرفه ای و درمان های مشاوره ای داشته باشند. جدای از آن، انگ دریافت مراقبت های حرفه ای برای اختلالات سلامت روان باید از بین برود. با دریافت کمک حرفه ای مانند نمونه، مشاوره پیش از ازدواج نیز باید در جامعه رایج تر شود. زیرا سلامت روان به همان اندازه سلامت جسمی مهم است و سزاوار اهمیت کافی است.

مشاوره تاثیر مثبتی بر زندگی شما دارد

مشاوره آنلاین و حضوری ابزار مهمی برای رسیدگی به انواع نگرانی‌های سلامت روان است که می‌تواند به زندگی فرد آسیب برساند. جدای از کمک به افراد در برخورد موثر با نیازهای روانشناختی خود و اجرای برخی اقدامات مدیریت استرس، مشاوره با بهترین روانشناس تهران به آنها امکان می دهد فردی را برای گفتگو پیدا کنند. افرادی که در حال حاضر با مشکلات عاطفی و روانی دست و پنجه نرم می کنند، از آن بهره مند خواهند شد، زیرا زمان بیشتری برای تأمل در تصمیمات خود و در نظر گرفتن دیدگاه های تازه زندگی خواهند داشت.

مزایای مراجعه به روانشناس شمال تهران

مشاوره و درمان ممکن است طیف وسیعی از مزایای را برای فرد به ارمغان آورد. مشاور ممکن است علاوه بر ارزیابی دلایل و علائم احتمالی برخی رفتارها، به افراد کمک کند تا با اضطراب، غم و اندوه، اختلالات روانی خاص، نزاع والدین و فرزند و مشاوره ازدواج در روابط بد کنار بیایند.

احساسات ناخوشایند تسکین می یابد

گفتن رازهای درونی خود به کسی، به خصوص کسی که کاملاً غریبه است، آسان نیست. بیشتر افراد، به‌ویژه جوانان، ترجیح می‌دهند به تنهایی با رنج‌های خود کنار بیایند و احساساتی را که از جمله خانواده‌شان نگران‌کننده می‌بیند، سرکوب کنند. در نتیجه، سرکوب آگاهانه احساسات ممکن است به مشکلات جدی سلامت روان منجر شود.

جستجوی درمان حرفه‌ای از مشاوران واجد شرایط می‌تواند موقعیت‌های آسیب‌زای گذشته را که تأثیر زیادی بر رفتار و دیدگاه شما در زندگی دارد، بهبود بخشد. به اشتراک گذاشتن افکار خود با یک درمانگر ماهر و بی طرف یا با بهترین روانشناس تهران با داشتن یک دفترچه خاطرات قابل مقایسه است. تنها اولی ممکن است پاسخ های ملموسی را برای مشکلات شما ارائه دهد. علاوه بر این، رهاسازی احساسات سرکوب شده شما ممکن است یک تجربه پاداش دهنده و رهایی بخش باشد. که به مدیریت استرس نیز کمک می کند.

داشتن احساس خوشایند در مراجعه به بهترین روانشناس تهران

گشودگی و پذیرش تقویت می شود

اشتباهات شما در گذشته شما را شناسایی نمی کنند. شکست‌ها، تخلفات و اضطراب‌ها تعیین نمی‌کنند که شما به‌عنوان یک شخص چه کسی هستید. مشاوران مشتریان خود را تشویق می کنند که این حقیقت را در نظر بگیرند تا به آنها کمک کنند تا درک کنند که کنترل کاملی بر زندگی خود ندارند. حتی قدرتمندترین افراد هم در دوره ای از زندگی خود مرتکب اشتباه می شوند. صحبت کردن با یک مشاور ممکن است به شما کمک کند تا متوجه شوید که، علیرغم شکست ها و شکست ها، مهم این است که بفهمید چگونه دوباره روی پای خود بایستید.

اجازه می دهد تا چشم اندازهای جدید پدیدار شود

بیان احساسات و تجربیات به شما این امکان را می دهد که چیزها را از منظری تازه درک کنید. از سوی دیگر، کار کردن با مشکلات خود با حمایت درمانگر به شما کمک می‌کند تا دنیا را از چشم‌های جدید ببینید و با چالش‌هایی که کنار آمدن با آن‌ها سخت است مقابله کنید. هرگز مبارزه با مشکلات سلامت روان آسان نیست. تنها تعداد کمی از افراد این درمان را انتخاب می‌کنند، زیرا انرژی و کار زیادی هم از مراجعه کننده و هم از درمانگر می‌گیرد.

برای حل مشکلات درونی که ممکن است تأثیر زیادی روی خود فرد بگذارد، مراقبت از سلامت روانی و دریافت درمان متخصص ضروری است. مراجعه به مشاور همیشه مفید است، خواه ناراحت، مضطرب یا احساس بی ارزشی داشته باشید.

چه زمانی به بهترین روانشناس تهران مراجعه کنیم؟

مبارزه با احساسات همیشه آسان نیست، علاوه بر این عوامل دیگری نیز وجود دارند که منجر به بدتر شدن وضعیت سلامت روان می شوند. بیایید به علائمی که برای دانستن آنها باید به روانشناس مراجعه کنید نگاهی بیاندازیم. زمانی که باید با بهترین روانشناس تهران یا درمانگر تماس بگیرید:

 • اَگر در مرحله گذار هستید
 • اگر عزت نفس پایینی دارید
 • می خواهید به خود آسیب برسانید
 • اگَر در روابط شما مشکلاتی وجود دارد
 • اگر دچار عدم تعادل عاطفی هستید
 • اگر می خواهید خود را از لحاظ اجتماعی کنار بکشید
 • دیگر در کار خود سازنده و موثر نیستید
 • اگر با هر گونه ضربه روبه رو شده اید
 • عادات خواب و غذا خوردن نامناسب دارید
 • اگَر از موادی مانند دارو یا الکل استفاده می کنید

ویژگی های بهترین روانشناس تهران

در اینجا چند ویژگی خوب که روانشناس برتر از آن برخوردار است آورده شده است:

مهارت های ارتباطی خوب

یک روانشناس خوب در تهران باید بتواند زمانی را صرف درک تجربیات شما و آموزش روش ها و راهبردهای جدید برای مسائل موجود شما کند. آنها همچنین به شما کمک می کنند تا گزارش هایی را به شما ارائه کنند تا همه چیز مستند شود. یک درمانگر باید به طور واضح و ساده صحبت کند تا مراجعان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

قابل اعتماد بودن

برای به دست آوردن نتایج بیشتر، یک روانشناس باید برخی از اطلاعات شخصی شما را در اختیار داشته باشد تا بتواند روند تشخیص خود را تعیین کند. اگر یک درمانگر اطلاعات قابل توجهی در مورد مراجعه کننده نداشته باشد، ممکن است بیشترین بهره را از درمانگر نخواهید برد. از آنجایی که اطلاعات شخصی خود را به اشتراک می گذارید، درمانگر شما باید اطلاعات را محرمانه نگه دارد. بنابراین روان‌شناسی که انتخاب می‌کنید باید قابل اعتماد و وفادار به شما باشد.

بررسی اعتبار

این یک نیاز اخلاقی است که هر روانشناس شناخته شده درگیر تعداد معینی از فعالیت ها باشد که هر ساله مهارت های حرفه ای خود را ارتقا می دهد تا با آخرین تحقیقات به روز بماند. قبل از گرفتن قرار ملاقات با درمانگرتان، بررسی کنید که چه نوع اعتباری دارد.

آیا جنسیت درمانگر مهم است؟

یافتن درمانی که با آن احساس امنیت و آرامش کامل داشته باشید، برای سفر شفابخش شما بسیار مهم است. برخی در طول سال ها این نظریه را مطرح کرده اند که جنسیت یک درمانگر نباید مهم باشد. به هر حال، اگر آنها هم آموزش دیده اند و هم مجوز گرفته اند. و هم سابقه خوبی در کمک به مراجعه کنندگان دارند، چرا باید اهمیت داشته باشد؟ در حالی که این نگرش ممکن است برای متخصصان دیگر، مانند دندانپزشک یا دامپزشک، منطقی باشد، جنسیت می تواند تأثیر بسیار عمیق تری در جستجوی مشاوره سلامت روان و بهترین روانشناس تهران داشته باشد.

باورها و سطوح آسایش بر درمان تأثیر می گذارد

احساس امنیت بیشتر با یک درمانگر زن بر نتایج شما تأثیر می گذارد. یا اینکه باور داشته باشید که فقط مرد دیگری می تواند واقعاً آنچه را که شما در حال گذراندن آن هستید بفهمد، مطمئناً بر اثربخشی درمان شما تأثیر خواهد گذاشت.

زنی که با آسیب های ناشی از تجاوز دست و پنجه نرم می کند، مطمئناً ممکن است در حضور یک درمانگر مرد احساس امنیت کافی نداشته باشد. برعکس، زنی که توسط یک مادر خودشیفته آسیب دیده است. ممکن است تنها با یک مرد درمانگر احساس امنیت کند.

والدینی که فرزند خود را برای درمان می آورند، باتوجه به سناریو یا موضوع خاص، ممکن است به طور خاص به دنبال یک درمانگر زن یا مرد باشند. یک پسر جوان بدون هیچ گونه الگوی نقش مثبت مرد، ممکن است به راهنمایی ارائه شده توسط یک درمانگر مرد نیاز داشته باشد. کودک دختری که توسط یک پدر الکلی بدسرپرست زخمی شده است. ممکن است به ایمنی و آسایش یک درمانگر زن نیاز داشته باشد.

دکتر روانشناس مرد خوب در تهران

مهم ترین عامل در اثربخشی نهایی درمان شما درجه راحتی، اعتماد و ارتباط عاطفی و ارتباط شما با درمانگر است. این همیشه باید مهم ترین ملاحظات شماره یک باشد که اغلب به جنسیت او بی ربط است. اگر به دنبال روان‌درمانی فردی هستید. و همیشه احساس می‌کردید که می‌توانید آشکارا، صریح و راحت‌تر با فردی از جنس خود یا با فردی از جنس مخالف صحبت کنید، این یک نکته بسیار مهم است. بنابراین، چه مرد باشید و چه زن، اگر تمایل دارید با مردان یا زنان بهتر «رابطه» برقرار کنید. و با آن‌ها «آرام‌تر باشید»، این یک ملاحظات بسیار مهم است.

بسیاری از مردان راحت‌تر در مورد مسائل مربوط به تمایلات جنسی خود با مردان دیگری صحبت می‌کنند که احتمالاً با آنها احساس درک بیشتری می‌کنند. اگر مردی هستید که به دنبال کمک در مورد مسائل مربوط به جنسیت می‌گردید، این موضوع می‌تواند مهم باشد. در عین حال، اگر شما یک زن در رابطه با مردی هستید که در آن مسائل جنسی شایع است، به همین دلیل، انتخاب یک درمانگر مردی که همسرتان بتواند با او ارتباط برقرار کند، ممکن است مفید باشد. به خصوص اگر او کم حرف است یا در وهله اول حتی در مورد مشاوره گرفتن دوسویه است.

اگر شما یک زن هستید و شریک مرد شما (همسر یا دوست پسر) در مورد مشاوره مردد است یا کاملاً مخالف این ایده است. ممکن است با تصور یک مشاور مرد احساس راحتی بیشتری داشته باشد. صرف نظر از اینکه این مسائل اصلاً مربوط به رابطه جنسی است یا خیر. در غیر این صورت، شریک زندگی شما ممکن است، از همان ابتدا، احساس کند توسط شما و یک درمانگر زن “باند” شده است. یا فقط به خاطر زن بودن مشاور احساس کند که با شما متحد یا همراه خواهد شد.

دکتر روانشناس زن خوب در تهران

مردان به مراتب کمتر از زنان به درمان مراجعه می‌کنند. و زمانی که انجام می‌دهند، اغلب در مورد مشکلات خود با درمانگرانی که اتفاقاً زن هستند صحبت می‌کنند. اما دلایلی که مردان به درمانگرهای زن ختم می‌شوند، کمتر به تمایل آن‌ها برای تخلیه بار در فردی است که مادرانشان را به یادشان می‌آورد. یا کسی که از نظر جنسی به او علاقه دارند. در عوض، اکثر مردان به درمانگرهای زن مراجعه می‌کنند. زیرا تعداد درمانگران مرد کافی برای انتخاب وجود ندارد.

از سوی دیگر، برخی از مردان ممکن است احساس راحتی بیشتری در صحبت با یک مشاور زن داشته باشند. زیرا نمی خواهند بپذیرند که برای مرد دیگری افسرده هستند. شاید باز شدن با یک مشاور مرد نشانه ضعف باشد. زیرا طبق یک قانون ناگفته اجتماعی، مردها قرار است غم و اندوه ندارند. صحبت کردن با یک مشاور زن می تواند احساس ترس کمتری داشته باشد. او در مورد مراجعه کننده مرد خود قضاوت نمی کند که فاقد مردانگی است یا معیارهای اجتماعی را نمی سنجد.

اما برای مردانی که در گذشته روابط آزاردهنده ای با شخصیت های پدری داشته اند، سابقه آسیب زا آنها ممکن است اعتماد به مردی را در این نقش در ابتدا دشوارتر کند. در این موارد، برای یک درمانگر زن مهم است که نسبت به این موضوع حساس باشد و به بیماران مرد کمک کند تا در زمانی که برای آن آماده هستند، یک ارائه دهنده سلامت روان مرد را توصیه کند. برعکس، اگر مردی با یک رابطه پیچیده با مادرش بزرگ شده باشد، داشتن یک درمانگر زن که بهترین روانشناس تهران هم است، ممکن است به دلایل مشابه مفید باشد.

خوشبختانه، هیچ مشکلی وجود ندارد که مردان به درمانگران زن مراجعه کنند.

بهترین کلینیک روانشناسی تهران

مرکز روانشناسی و روانپزشکی مهربد برای درمان بیماری های زیادی است و طیف گسترده ای از خدمات روان درمانی را با نرخ های مناسب ارائه می دهد. درمانگران بهترین کلینیک روانپزشکی تهران به شما کمک می کنند تا درک جدیدی از زندگی داشته باشید. و راهکارهایی را برای مدیریت احساساتتان به شما آموزش می دهند. هر فردی خاص است و مجموعه ای از مشکلات متفاوت دارد. به همین دلیل است که بهترین روانشناس تهران در کلینیک مهربد اهمیت اولیه را برای احساسات و عواطف شما قائل هستند. درمانگران دارای مجوز و بسیار ماهر که آنها تمام نگرانی های ذهنی مرتبط شما را حل می کنند.

خلاصه کلام

انتخاب بهترین روانشناس تهران، باعث می شود که از جلسات درمانی یا مشاوره خود بیشترین بهره را ببرید. و پیشرفت درمان خود را ارزیابی کنید. تراپی می تواند یک درمان موثر برای بسیاری از مشکلات روحی و روانی باشد. صحبت کردن در مورد افکار و احساسات خود با یک فرد حامی اغلب می تواند احساس بهتری در شما ایجاد کند.

پیدا کردن درمانگر مناسب احتمالا کمی زمان می برد، اما ارزش تلاش را دارد. زیرا شما به کسی نیاز دارید که بتوانید به او اعتماد کنی. کسی که در مورد موضوعات دشوار و رازهای صمیمی با او صحبت کنید، کسی که در بهبودی شما شریک باشد.

گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد

گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد

فعالیت خود را با هدف ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی توسط متخصصان و روانپزشکان مجرب و حاذق آغاز کرده است.
این مرکز با داشتن فضایی مناسب، خدماتی تخصصی نظیر روان درمانی فردی، درمان مشکلات زوج و خانواده، مشاوره انلاین، روانپزشکی سالمندان، کودکان و نوجوانان را ارائه می دهد.
همچنین به درمان بیماری هایی نظیر افسردگی، اختلالات دو قطبی، اختلالات هوشیاری، عواقب مصرف داروهای روانگردان، وسواس فکری و غیره نیز می پردازند…
برچسب ها:
مقالات مرتبط
گروه درمانی چیست؟

گروه درمانی چیست؟

گروه درمانی یا گروه تراپی نوعی روان درمانی است که در آن گروه کوچکی از افراد، توسط یک یا چند درمانگر آموزش دیده گرد هم...

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان، حوزه‌ای تخصصی است که بر ارائه حمایت، راهنمایی و مداخلات درمانی برای کودکان و نوجوانانی که با...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *