گروه روانشناسی و روانپزشکی مهربد / درمان اختلالات خلقی / چگونه درمانگر توانمندی برای نوجوان خود انتخاب کنیم
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

چگونه درمانگر توانمندی برای نوجوان خود انتخاب کنیم

اکثر نوجوانان با مشکلات زیادی را در ارتباط با دوستان، مدرسه و درس خواندن دست و پنجه نرم می کنند و برخی برای حل مشکل خودو به دوستان خود پناه می برند و برخی دیگر راه حل مشکل خود را در اینترت جستجو می کنند؛ با این حال بهترین روش برای حل مشکلا ت کوچک و بزرگ نوجوانان، مشورت کردن و دریافت راهنمایی از کسی است که برای این کار اطلاعات لازم را داشته باشد، بتواند با راهنمایی های خود  بتواند از نوجوان شما پشتیبانی کند و به او کمک کند مشکلاتی که دارد برطرف کند.اگر چه مشاوران  مختلفی هستند که برای مدیریت و حل مشکلات ذوران نوجوانی آموزش دیدند؛ با این حال لازم است به دنبال معیارهایی باشید تا از انتخاب مشاوره مطمئن شوید؛ کدام مشاوره برای مشکل نوجوان شما مناسب تر است، چگونه بهترین روانپزشک را پیدا کنید و هم چنین از کجا بدانید با روانپزشک خوبی مواجه هستید در این مقاله از سایت کلینیک روانشاسی و روانپزشکی مهربد، به فاکتورهای مهمی که برای انتخاب درمانگر و مشاوره مناسب باید آنها را در نظر گرفت، اشاره شده است.

عوامل موثر در انتخاب درمانگر

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که در حل مشکل نوجوان خود دنبال راهکار صحیحی هستید و یا در مواجه با مشکلات او احساس ناتوانی می کنید و لازم دیدید درمانگر بامهارتی انتخاب کنید،  بهتر است عوامل زیر را در نظر بگیرید:

 • درمانگری را انتخاب کنید که  در برخورد با نوجوانان، تخصص و تجربه داشته باشد. نوجوانان نسخه اصلی بزرگسالان نیستند. مشکلاتی که آنها دارند و نحوه برخورد با آنها مختص این گروه سنی است.
 • در صورت امکان، زمانی به یک درمانگر خاص مراجعه کنید که شخصی دیگر، از شخصیت و مهارت آن درمانگر آگاهی و اطمینان داشته باشد.
 • در منطقه خود به صورت آنلاین، تعداد درمانگرهای نوجوان را جستجو کنید و وب سایت های آنها را با دقت مرور کنید تا اطلاعاتی در مورد نحوه کار آنها با نوجوانان و جزئیات مربوط به عملکرد آنها کسب کنید.
 • در بیشتر موارد ، درمانگر باید مجوز درمان  داشته باشد و حتی برای موارد استثنایی مانند مشاوره دینی یا سلامتی آموزش دیده باشد، از سوی دیگر توجه داشته باشید که شرکتهای بیمه معمولاً فقط هزینه جلساتی که توسط یک متخصص روانپزشک مجاز انجام می شود را پرداخت می کنند.
 • رویکرد درمانی و آموزش درمانگر را در نظر بگیرید. روش های مختلفی برای درمان نوجوانان وجود دارد ، بنابراین با روش های مختلف آشنا شوید و بر اساس نوع مسائلی که نوجوان شما با آن دست و پنجه نرم می کند، انتخاب خود را انجام دهید.
 • به دلایل خاصی که ممکن است نوجوان شما به یک درمانگر نیاز داشته باشد فکر کنید. آیا احتمالاً آنها به شخصی که مستقیم و دقیق عمل می کند یا به کسی تربیت و حمایت می کنند بهترین پاسخ را می دهند؟ آیا ترجیحی برای درمانگر مرد یا زن وجود دارد؟ آیا سن عاملی برای نوجوان شماست؟ آیا آنها با کسی جوان و پرانرژی بهتر کار خواهند کرد یا از یک درمانگر با تجربه بیشتر بهره مند می شوند؟

بهترین مرکز مشاوره نوجوانان در شمال تهران

سوالاتی که باید از درمانگر خود بپرسید:

قطعا می توانید با درمانگران زیادی از طریق پست الکترونیکی، تلفنی یا ملاقات حضوری ارتباط برقرار کنید. برخی از درمانگران ترجیح می دهند جلسه اول مشاوره خود را با قیمت کمتر انجام دهند تا مراجعه کنندگان زیادی را ملاقات کنند. با پرسیدن سوالات زیر می توانید اطلاعات مهمی را بدست آورید و از چگونگی کار او با نوجوان خود مطمئن شوید:

 • چگونه مشکلی که نوجوان من با آن دست و پنجه نرم می کند، حل می کنید؟
 • آیا در ارتباط با حل مشکل نوجوان من، تجربه قبلی داشتید؟
 • نحوه کار با نوجوان من را توضیح دهید؟
 • آیا مجوز فعالیت دارید؟
 •  حل مشکل نوجوان من چقدر زمان می برد؟
 • آیا برای درمان لازم است سایر اعضای خانواده در جلسات درمان شرکت کنند؟
 • چگونه از پیشرفت درمان اطمینان می یابید؟
 • آیا می توانید  از روش های درمان دیگر  کمی توضیح دهید؟

پس از دریافت پاسخ سوالات فوق، می توانید به یک جمع بندی درباره  سبک کاری درمانگر برسید؛ به عنوان مثال اینکه درمانگر تا چه حد بر روش های درمان مسلط است، چگونه مشکلات نوجوانان را درک و با آنها احساس همدلی می کند، و اینکه در پاسخ دادن به سوالات تا چه حد صبور هستند؟ و از صحبت با او چه حسی دارید؟ این موارد در انتخاب مشاوره خوب مفید خواهد بود.


مهمترین عامل در انتخاب درمانگر

مهمترین عامل در انتخاب درمانگر تجربه و اعتبار او است، زیرا اعتبار و تجربه درمانگر کمک می کند کیفیت رابطه او با نوجوان شما بهتر باشد و مشکلات کمتری پیش بیاید. نوجوانی که با مشکل و ناراحتی روبرو است برای حل مشکل باید با درمانگر خود احساس راحتی و اعتماد داشته باشد، توانایی یک درمانگر در ایجاد فضای مورد اعتماد و صمیمی مهم است. در چنین فضایی نوجوان می تواند از مشکلات خود صحبت کند و به حل مشکل خود امیدوار باشد


.

بهترین مرکز مشاوره نوجوانان

بهترین مرکز کلینیک روان شناسی و روان پزشکی، با داشتن مشاوران مجرب و دارای  تجربه کاری خوب می تواند مشکلات نوجوان تشخیص دهد  و در کنار رضایت بالای مراجعه کنندگان قادر به حل هر گونه اختلال و مسائل نوجوانان باشد. مرکز کلینیک روان شناسی و روانپزشکی مهربد با داشتن سابقه کاری و رضایت بالای مراجعه کنندگان قادر به ارائه خدمات و راهکارهای تخصصی برای حل مشکلات نوجوانان است. برای مشاوره با مرکز کلینیک روانشناسی و روانپزشکی مهربد می توانید  با شماره های 021-88431841 – 021-22016693 تماس بگیرید.

 

گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد

گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد

فعالیت خود را با هدف ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی توسط متخصصان و روانپزشکان مجرب و حاذق آغاز کرده است.
این مرکز با داشتن فضایی مناسب، خدماتی تخصصی نظیر روان درمانی فردی، درمان مشکلات زوج و خانواده، مشاوره انلاین، روانپزشکی سالمندان، کودکان و نوجوانان را ارائه می دهد.
همچنین به درمان بیماری هایی نظیر افسردگی، اختلالات دو قطبی، اختلالات هوشیاری، عواقب مصرف داروهای روانگردان، وسواس فکری و غیره نیز می پردازند…
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
اهمیت درمان کودک درون

اهمیت درمان کودک درون

دوران کودکی بخش جدایی از زندگی شما نیست. تجربیاتی که در دوران کودکی داشتید بر زندگی امروز شما تأثیر می گذارد. با این...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *