مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین درمانگر جنسی

کلمه سکس برای هر یک از ما چه معنایی دارد؟ این یک کلمه سه حرفی است که در برخی محافل، تابوهای زیادی را در خود جای داده است. اگر در یک رابطه هستید، متوجه می‌شوید که افراد درگیر از جنبه فیزیکی در برقراری ارتباط با یکدیگر مشکل دارند. اگر فکر می کنید که مشکلات برای شما فردی است، ممکن است بخواهید به یک درمانگر جنسی مراجعه کنید. چه به تنهایی و چه با شریک زندگی، زوج یا مجرد، مراجعه به یک درمانگر جنسی گزینه خوبی است.

روان درمانگر جنسی

یک درمانگر جنسی می تواند به شما کمک کند روابط فعلی یا آینده خود را بهبود ببخشید. بر مشکلات غلبه کنید و به شما کمک می کند تا درک بهتری از خود و تمایلات جنسی خود داشته باشید. تا عمل جنسی تجربه لذت بخش تری باشد.

روان درمانی و مشاوره رابطه جنسی چیست؟

مشکلات جنسی باعث می شود ما احساس تنهایی کنیم. برخی از افراد آنقدر از مشکل جنسی خود احساس ترس، خودآگاهی یا شرمندگی می کنند که ماه ها یا حتی سال ها بدون صحبت کردن درباره نگرانی های خود با کسی – حتی شریک زندگی شان – رنج می برند. با این حال، علیرغم آنچه برخی افراد تصور می کنند، مشکلات جنسی بسیار رایج است و می تواند دلایل زیادی داشته باشد.

روان درمانی جنسی شاخه‌ای از روان‌درمانی است که به تمام مسائل مربوط به جنسیت، تمایلات جنسی و روابط انسانی می‌پردازد. درمانگرهای روانی-جنسی علاوه بر درک مسائل روانشناختی مربوط به رابطه جنسی، درک بیشتری از مسائل فیزیکی نیز دارند. با هر آنچه که از نظر جنسی با آن دست و پنجه نرم می کنید، می توانید با روانشناسان بهترین مرکز سکس تراپی صحبت کنید. و یاد بگیرید که نگرانی های خود را درک کرده و بهتر مدیریت کنید.

زندگی جنسی چه تاثیری در روابط دارد؟

برخی از اختلالات جنسی ممکن است به دلیل مشکلات روانی مانند اضطراب، افسردگی یا سایر مشکلات سلامت روان باشد. مشکلات عاطفی مانند غم و اندوه حل نشده یا ناراحتی نیز می تواند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد. گاهی اوقات، علائم موقعیتی هستند. به این معنی که فقط در شرایط خاصی اتفاق می‌افتند. و در موارد دیگر، مشکلات جنسی می‌تواند به صورت فیزیکی، از طریق بیماری یا آسیب ایجاد شود.

هر چیزی که باعث اختلال عملکرد جنسی شما می شود، می تواند تأثیر قابل توجهی بر رابطه شما داشته باشد. برای برخی، رابطه جنسی بخش اساسی یک رابطه است و بدون با هم بودن از نظر فیزیکی، حفظ عاطفی دشوار می شود.

اگر نگران مسائل جنسی خود هستید که بر رابطه شما تأثیر منفی می گذارد. کارشناسان جنسی و روابط کلینیک مهربد اینجا هستند تا از شما و شریک زندگی شما حمایت کنند.

سکس درمانی

چرا سکس درمانی مهم است؟

رابطه جنسی یک موضوع پیچیده در جامعه ما است. افراد در نتیجه تجربه جنسی خود می توانند شرم یا اسرار زیادی را به همراه داشته باشند. به خصوص اگر شخصی مورد استثمار یا آزار جنسی قرار گرفته باشد. درک هنر صمیمیت، ارتباط، دلبستگی، لمس، عشق، مراقبت و بلوغ ممکن است به زمان نیاز داشته باشد. و اینجاست که درمانگران روان‌جنسی و روابط مهربد می‌توانند از شما حمایت کنند.

روان‌درمانی و رابطه درمانی می‌تواند به بزرگسالان در هر سنی، چه دگرجنس‌گرا، دوجنس‌گرا (بایسکشوال)، همجنس‌گرا، و همچنین افراد مجرد و زوج‌هایی که ازدواج کرده‌اند یا در روابط طولانی‌مدت هستند، کمک کند. درمانگران ما می توانند در مورد طیف وسیعی از مسائل به شما کمک کنند و از رویکردهای مختلف برای درمان استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که از هر جلسه بیشترین بهره را می برید.

مزایای روان درمانی جنسی

اگر می خواهید اعتماد به نفس جنسی جدیدی را کشف کنید. خود را از شر ناامنی ها خلاص کنید و رابطه خود را با شریک زندگی خود بهبود بخشید. مشاوره رابطه و درمان جنسی در مهربد می تواند پاسخ شما باشد. در زیر، برخی از مزایای کلیدی مشاوره جنسی و رابطه را فهرست می کنیم:

افزایش اعتماد به نفس با درمانگر جنسی

افزایش اعتماد به نفس در توانایی های جنسی

لذت بردن از درک بیشتر خود

لذت بردن بیشتر از درک جنسیت خود

برقراری ارتباط با شریک جنسی

تقویت روابط عاطفی

تقویت روابط عاطفی و جسمی

دور شدن از افکار ناراحت کننده با درمانگر جنسی

دور شدن از افکار ناراحت کننده

بهبود زندگی جنسی و عاطفی

یک درمانگر روانی جنسی می تواند در چه مسائلی از شما حمایت کند؟

بهترین مرکز سکس تراپی دارای درمانگران روان-جنسی حرفه ای است. که به طور ویژه برای حمایت از مراجعین با انواع مشکلات جنسی، فارغ از علت، آموزش دیده اند. تعدادی از مشکلات جنسی وجود دارد که ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد:

  • آنورگاسمی: ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
  • دیسپارونیا: درد هنگام مقاربت
  • مشکلات نعوظ: ناتوانی در حفظ نعوظ
  • فقدان صمیمیت: ناتوانی در ایجاد یک رابطه صمیمانه
  • از دست دادن میل جنسی: کاهش میل جنسی
  • انزال زودرس: زمانی که مردی در حین رابطه جنسی زودتر از آنچه دوست دارد انزال می کند.
  • تاخیر در انزال: ناتوانی در انزال یا تاخیر در رسیدن به انزال در طول فعالیت جنسی
  • واژینیسموس: هنگامی که ماهیچه های اطراف واژن به طور غیرارادی سفت می شوند هر زمان که تلاش برای نفوذ به آن وجود دارد.

شیوه عمل و رفتار درمانگر جنسی چگونه است؟

سکس درمانگران برای یک جلسه اولیه با شما ملاقات خواهند کرد تا ببینند مشکل چیست و آیا این چیزی است که آنها با آن کار می کنند یا خیر. اگر هر دوی شما موافقت کنید که ادامه دهید، آنها ترتیبی می دهند که هر فرد را به صورت جداگانه ملاقات کنند تا یک تاریخچه کامل را تهیه کنند. این کار می تواند بیش از یک جلسه طول بکشد. هنگامی که درمانگر تاریخچه هر فرد را بررسی می کند و مشکل را بررسی می کند، شما را به عنوان یک زوج ملاقات می کند تا در مورد یک برنامه درمانی که برای کمک به مشکل خاص شما طراحی شده است، صحبت کنید.

گاهی اوقات درمانگران توصیه می کنند که افراد قبل از شروع یک برنامه سکس تراپی، زوج درمانی داشته باشند. این به این دلیل است که رابطه جنسی به زوجین نیاز دارد که از نزدیک در رابطه جنسی خود با یکدیگر همکاری کنند. اما اگر مشکلات زمینه ای در رابطه وجود داشته باشد، به سرعت نمایان می شود.

اگر مشکل مربوط به میل جنسی یا داشتن رابطه جنسی باشد، احتمالاً درمانگر یک برنامه درمانی را توصیه می کند. با این حال، اگر مشکل بیشتر به نحوه نگرش شما از نظر جنسی مربوط می شود، ممکن است مشاوره ای را برای کمک به شما در کشف مسائل پیشنهاد کنند.

یک برنامه درمانی توضیح می دهد که شما باید چه کاری انجام دهید تا مشکل را حل کنید. شما مجبور نخواهید بود کاری را جلوی درمانگر یا شخص دیگری انجام دهید. درمانگر در هر جلسه برای شما و همسرتان تکالیف خانه را به شما می‌دهد.

آیا سکس درمانی طولانی است؟

هر موردی متفاوت است و بستگی به ریشه مشکل دارد. اگر مشکل جسمی باشد، مانند انزال زودرس یا سوالاتی در مورد دستگاه تناسلی، در جلسات کمتری می توان آن را برطرف کرد. مسائل زوجین ممکن است زمان بیشتری را ببرد، و هر نوع آسیبی مشکل عمیق تری برای حل کردن است. درمانگر جنسی شما مطمئن خواهد شد که تا زمانی که با رشدی که در حل هدف خود ایجاد کرده اید راحت باشید، با شما کار خواهد کرد.

گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد

گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد

فعالیت خود را با هدف ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی توسط متخصصان و روانپزشکان مجرب و حاذق آغاز کرده است.
این مرکز با داشتن فضایی مناسب، خدماتی تخصصی نظیر روان درمانی فردی، درمان مشکلات زوج و خانواده، مشاوره انلاین، روانپزشکی سالمندان، کودکان و نوجوانان را ارائه می دهد.
همچنین به درمان بیماری هایی نظیر افسردگی، اختلالات دو قطبی، اختلالات هوشیاری، عواقب مصرف داروهای روانگردان، وسواس فکری و غیره نیز می پردازند…
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
اهمیت درمان کودک درون

اهمیت درمان کودک درون

دوران کودکی بخش جدایی از زندگی شما نیست. تجربیاتی که در دوران کودکی داشتید بر زندگی امروز شما تأثیر می گذارد. با این...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *