مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مزیت روان‌درمانی آنلاین

روان‌درمانی آنلاین چه مزیت‌هایی دارد؟ روان درمانی آنلاین، روش درمانی است که از طریق فضای مجازی و ابزارهای ارتباطی آنلاین انجام می‌شود. در این روش، مشاور یا روانشناس با استفاده از ابزارهای ارتباطی مانند چت، تماس تلفنی، ویدئوکنفرانس و… با مراجعان خود در ارتباط است.از این طریق امکان دسترسی آسان، حفظ حریم خصوصی، انعطاف‌پذیری زمانی و دسترسی به متخصصان فراهم می‌‌شود.

مزیت روان‌درمانی آنلاین

مزایای روان درمانی آنلاین

روان‌درمانی آنلاین مزیت‌های بسیاری برای افرادی دارد که بنا به دلایل مختلف امکان مراجعه حضوری به روانشناس و روانپزشک ندارند.

افزایش دسترسی

روان درمانی آنلاین موانع جغرافیایی را از بین می‌برد و خدمات سلامت روان را برای افرادی که ممکن است دسترسی محدودی به درمان حضوری داشته باشند قابل دسترس‌تر می‌کند. این مزیت به افراد در مناطق دور، افراد دارای ناتوانی جسمی یا کسانی که محدودیت‌های حمل و نقل دارند، اجازه می‌دهد تا در خانه خود با درمانگران واجد شرایط ارتباط برقرار کنند.

راحتی و انعطاف‌پذیری

درمان آنلاین راحتی و انعطاف بیشتری را در برنامه‌ریزی جلسات ارائه می‌دهد. شما می‌توانید ساعاتی را انتخاب کنید، بدون اینکه نیازی به رفتن به مطب درمانگر داشته باشند. این انعطاف‌پذیری می‌تواند به‌ویژه برای افرادی برنامه‌ روزانه‌ی شلوغی دارند یا کسانی که در مناطقی با کمبود متخصصان بهداشت روان زندگی می‌کنند، مفید باشد.

ناشناس بودن

برخی افراد ممکن است در درمان آنلاین احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشند، زیرا این روش امکان حفظ هویت آنان را فراهم می‌کند. فاصله فیزیکی بین درمانگر و مراجع در مشاوره آنلاین می‌تواند منجر به کاهش ترس از شناخته شدن در حین شرکت در جلسات درمانی شود.

بیشتر بخوانید: گروه درمانی آنلاین

آسایش

بودن در محیطی که فرد در آن احساس ایمنی و آرامش می‌کند، می‌تواند به بهبود تجربه درمانی او کمک کند. این محیط می‌تواند توانایی شما را برای بیان صادقانه مشکلات  افزایش دهد و منجر به نتایج درمانی موثرتر شود.

دسترسی به طیف متنوعی از درمانگران

درمان آنلاین دسترسی به طیف وسیع‌تری از درمانگرانی را که در زمینه‌های خاص تخصص دارند، فراهم می‌کند. شما می‌توانید از میان تعداد زیادی از متخصصان، درمانگر مناسب خود را  انتخاب کنید.

تداوم درمان

درمان آنلاین می‌تواند تداوم درمان را برای افرادی که ممکن است به دلیل مسافرت، جا به جایی یا شرایط دیگر با وقفه در درمان مواجه ‌شوند، فراهم کند. این مزیت به مراجعان اجازه می‌دهد تا رابطه درمانی را با درمانگر خود حفظ کنند.

ارزان‌تر بودن

درمان آنلاین ارزان‌تر از جلسات حضوری با روانشناسان و مشاوران است. درمان آنلاین می‌تواند هزینه‌هایی کمتری داشته باشد زیرا مشاوران آنلاین معمولا از خانه یا محل کار شخصی خود به ارائه خدمات می‌پردازند و نیازی به اجاره محلی برای انجام خدمات خود ندارند.

صرفه‌جویی در وقت

امکان مشاوره آنلاین و روان درمانی از طریق اینترنت باعث می‌شود که افراد بتوانند در هر زمان و مکانی که دسترسی به اینترنت دارند، از خدمات مشاوره بهره‌مند شوند. این روش صرفه‌جویی در زمان رفت و آمد را ممکن می‌سازد و به افراد اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به حضور حضوری در محل مشاوره، با مشاور خود در ارتباط باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین زوج‌درمانگر آنلاین

مزایای روان درمانی آنلاین

نتیجه‌گیری

​روان‌درمانی آنلاین مزایای متعددی از جمله افزایش دسترسی، انتخاب و ارتباط آسان‌تر با روان‌درمانگر، کاهش موانع جغرافیایی و… را در پی دارد. نکته بسیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود؛ روان‌درمانی آنلاین، علی‌رغم مزایای آن، ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد و در برخی موارد، درمان حضوری لازم و ضروری است.

گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد

گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد

فعالیت خود را با هدف ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی توسط متخصصان و روانپزشکان مجرب و حاذق آغاز کرده است.
این مرکز با داشتن فضایی مناسب، خدماتی تخصصی نظیر روان درمانی فردی، درمان مشکلات زوج و خانواده، مشاوره انلاین، روانپزشکی سالمندان، کودکان و نوجوانان را ارائه می دهد.
همچنین به درمان بیماری هایی نظیر افسردگی، اختلالات دو قطبی، اختلالات هوشیاری، عواقب مصرف داروهای روانگردان، وسواس فکری و غیره نیز می پردازند…
برچسب ها:
مقالات مرتبط
گروه درمانی آنلاین چیست؟

گروه درمانی آنلاین چیست؟

گروه درمانی آنلاین، روش نوین برای ارائه خدمات درمانی آنلاین به افراد دارای مشکلات روانشناختی است. این روش، امکان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *